Marmaris Tekne Kiralama Previous item Göcek Yat Kiralama Next item Göcek Motoryat Kiralama

Marmaris Tekne Kiralama

Marmaris Tekne Kiralama turizm ve tekne kiralamanın kalbi olarak 1980 yıllardan sonra en çok tercih edilen turizm destinasyonlardan biridir. Doğal güzellikleri ve çam ağaçlarıyla çevrili bu şirin tatil kasabası son yıllarda mavi yolculuk yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin uğrak limanlarından biridir. Marmaris limanından hareket eden gulet veya trawler tipi tekneler ile haftalık veya 3-4 günlük mavi tura katılabilir ve muazzam doğanın keyfini tekneyle yaşayabilirler. Son yıllarda şehir kalabalığından ve kargaşından yorulup tatil yapmak isteyen misafirler otel konaklamaları yerine mavi yolcuğu tercih etmektedir.

Marmaris’ten günlük veya haftalık tekne kiralayarak Marmaris’in eşi benzeri görülmemiş doğası ve turkuaz mavisi koylarının tadını çıkartabilirsiniz. Günlük tekne kiralayarak İçmeler, Turunç, Kumlubük, Amos, Lacivert Koy, Gebe Kilise Koyu, Sedir Adası gibi birçok koyu denizden keşfedebilirsiniz.

Marmaris, mavi yolculuğun en önemli doğal çıkış limanlarından birine sahiptir. Ve her geçtiğimiz sene popüleritesini arttırmaktadır. Bu bölgede bulunan mürettebatlı veya mürettebatsız tekneler hizmet kaliteleri ve donanımsal olarak yıllar yılı gelişmekte ve misafirlerini kusursuz bir hizmet sunmaktadır.2 kabinden 14 kabine kadar her bütçeye uyabilecek oldukça geniş yelpazede seçenekler bulunmaktadır. Bu noktada kişi sayınız ve bütçeniz ve doğru acentayla çalışmak tekne seçiminiz için size yol gösterici olacaktır. Mavi yolculuk tekne kiralama denizden seyir yaparak karadan erişim olanağı bulamadığınız tarihi ve doğal güzellikleri keşfetme imkanı sunar. Marmaris destinasyonunda da tarihi kalıntılar barındıran birçok koy ve benzersiz doğal güzellikler vardır.

Has yat kiralama olarak siz değerli mavi yolculuk severlere haftalık veya 3-4 günlük trawler, gulet, katamaran veya yelkenli kiralama yapıyoruz. Ailenizle veya arkadaşlarınızla tam donanımlı teknelerimizle bu ayrıcalıklı tatil türünü bizlerle irtibata geçerek detaylandırabilirsiniz.

Marmaris tekne kiralama

Marmaris tekne kiralama

Marmaris Tekne Kiralama ve Marmaris Tarihi

Marmaris tekne kiralama ve Marmaris’in tarihi 2007 yılında Bedir Adasının Nimara Mağarasında yapılan kazılardaki kalıntılar sayesinde M.Ö.1200 lü yıllara kadar uzandığı teyit edilmiştir. Marmaris yüzyıllar boyu farklı medeniyetlere kucak açmıştır. Bu bereketli topraklarda Antik döneme ait Karya krallığı uzun bir süre hüküm sürmüştür. Daha sonra Pers, Roma ve Bizans İmparatorlukları tarafından kontrol altında tutulmuştur.11.yüzyılın ortalarına doğru Selçuklu Türklerinin eline geçen Marmaris, 15.yüzyıldan sonra Osmanlı İmparatorluğu kontrolüne geçmiştir.

Marmaris’in stratejik coğrafi konumu ve Limanın korunaklı olması sebebiyle Rodos’a açılan bir kapı anlamını taşımaktadır. Marmaris Rodos ve Ege Adalarına erişimin kolay olması sebebiyle bir köprü görevi görmektedir. Dolayısıyla tarih boyunca bölge birçok denizcinin uğrak limanlarından olmuştur. Marmaris’in yerel halkı da denizcilik ve ticaret faaliyetlerinde bulunmuşlar ve bulunmaya devam etmektedirler. Günümüzde en önemli tekne imalat merkezlerinden biri olan Bozburun’da her sene onlarca gulet tekne imal edilip deniz sektörüne kazandırılmaktadır. Her geçen sene kendilerini geliştiren ustalar Ege ve Akdeniz’de yelken açan birçok teknenin buradaki ustaların ellerinden çıkmasını sağlamıştır.

Marmaris ten mavi yolculuğa katılmak isteyen birçok yerli ve yabancı misafir bölgeye akın etmektedir. Son derece donanımlı ve teknik kapasiteleri yüksek olan gulet veya trawler tipi tekneler Marmaris Limanından ayrılıp Türk kara sularında 2 farklı rota yapabilmektedir. Haftalık tur tekneleri, misafirlerin arzu ve isteklerine göre Göcek Koy ve Adalarına veya Hisarönü Körfezi rotalarını izleyebilirler

Marmaris tekne kiralama için önerilen örnek rotalar aşağıdaki gibidir;

Marmaris Tekne Kiralama

Marmaris Tekne Kiralama

Kiralama Seçenekleri – Göcek Adaları – Marmaris Rotası

1.Gün 15:00 Marmaris Liman çıkış – ilk gece Turunç

2.Gün Ekincik Dalyan İz tuzu Plajı – Aşı Koyu

3.Gün Ağa Limanı

4.Gün Boynuz Bükü – Bedri Rahmi – Binlik Koyu

5.Gün Tersane Adası – Göcek Adası – Sıralıbük

6.Gün Kumlubük

7.Gün 10:00 Marmaris Liman Çıkış

Hisarönü Körfezi – Marmaris

  • Gün Marmaris Giriş- Turunç veya Kumlubük

Tekneye 15:00 giriş ve bilgilendirme sonrası Marmaris Limanından hareket edilir. Yüzme Molası, akşam yemeği ve geceleme için ilk koyumuz Turunç olacaktır.

  • Gün Arap Adası Bozukkale

Kahvaltıdan sonra Arap Adasına yüzme molası ve öğle yemeği için hareket edilir. Akşam yemeği ve geceleme Bozukkalede olacaktır.

  • Gün Datça

Kahvaltıdan sonra Datça’ya hareket edilir. İsteyen misafirlerimiz Datça şehir merkezini ve çarşısını gezebilirler. Geceleme en yakın koy da olacaktır.

  • Gün Aktur – Bencik Koyu – Emel Sayın Koyu

Kahvaltıdan sonra yüzme molası ve öğle yemeği için Aktur’a hareket edilir. Akşam yemeği ve geceleme Bencik Koyunda olacaktır.

  • Gün Selimiye – Orhaniye

Hisar önü körfezinin içlerine doğru hareket edilip, yüzme molası ve öğle yemeği Selimiye de olacaktır. Dileyen misafirler Selimiye’yi gezebilirler. Akşam yemeği ve geceleme Orhaniye Kız Kum ’unda olacaktır.

  • Gün Dirsekbükü – Bozburun – Söğüt

Kahvaltı sonrası Dirsekbüküne hareket, öğleden sonra geceleme söğüt veya Bozburun olacaktır.

  • Gün Kadırga – Cennet Adası

Kahvaltı sonrası Kadırga Koyu’na geçilir. Geceleme Marmaris’e en yakın bölge olan İçmeler de olacaktır.

  • Gün Marmaris

Kahvaltı sonrası 09:00 – 10:00 arası tekneye veda

Simay Yacht Chartes firması olarak sektördeki tecrübelerimiz ve deneyimli ekibimiz sayesinde sizlere en uygun tekne modelleri ve fiyatları sunuyoruz. Marmaris’in muazzam turkuaz mavisi koylarında unutulmaz bir mavi tur deneyimi yaşamak için tek yapmanız gereken bizlerle iletişime geçmektir. Turunuz boyunca ise bölgedeki teknik ekibimiz sürekli sizlerle temas halinde olacaktır. Daha farklı detaylar için Göcek Motor Yat Kiralama yazımızı inceleyebilirsiniz.

Diğer rotalarımız ve tekne tiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimiz:

Telefon: 0555 719 03 30

info@simayyachtcharters.com

 

 

 

 

 

 

İletişime Geçin
Merhaba
Bizimle iletişime geçin